Шановні абітурієнти!
Працює
"гаряча лінія"
приймальної комісії:
(04841) 2-02-80,
096-635-64-63

 

Ізмаїльський інститут водного транспорту у Facebook

Новини

12.07.2017
diplom-fahivtca-putivkaЗдавалося б ще вчора прийшли на консультацію до приймальної комісії інституту схвильовані абітурієнти, -...
30.05.2017
derzhavni-ekzameni-2017У травні в Ізмаїльському інституті водного транспорту розпочалась державна атестація здобувачів вищої...
19.05.2017
znai-nashih2Студентка першого курсу факультету права і лінгвістики Ізмаїльського інституту водного транспорту,...
04.05.2017
triumf-studentskoi-naukovoi-dumkiНаприкінці квітня в Ізмаїльському інституті водного транспорту відбулась студентська науково-практична...
20.04.2017
delovaya-igraПрофессорско-преподавательский состав Измаильского института водного транспорта большое внимание уделяет...

Пошук

 

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

 

Головна Новини Живий подих історії

Напередодні святкування Дня міста і 19-ї річниці початку освітньої діяльності Ізмаїльського інституту водного транспорту студенти денного відділення вищого навчального закладу відвідали діораму «Штурм фортеці Ізмаїл», розташованої у мальовничому куточку міста на березі величного Дунаю.

Діорама – філія музею А. В. Суворова, була відкрита 9 травня 1973 року в приміщенні колишньої мечеті, побудованої у XVI столітті.

Мала мечеть купольного типу – зразок мусульманської архітектури. Це єдина споруда, що збереглася від турецької фортеці. У 1810 році пристосована під гарнізонну Хрестовоздвиженську церкву. У XIX столітті мінарет був розібраний, галерея вкрита скатним дахом. У 1971 – 1973 рр. пам'ятник відреставровано.

Робота над створенням діорами, присвяченій славному штурму фортеці Ізмаїл, почалася у 1971 році. Вона була доручена відомій студії ім. М. Б. Грекова, художники якої створили близько 80 діорам.

Авторам діорами вдалося втілити задум Суворова і хід його здійснення. Виділені найбільш важливі епізоди: прорив до фортеці з боку Дунаю, рукопашний бій з турецькими солдатами, які здійснили вилазку з фортеці. І війська, і фортечні мури, за якими за допомогою облогових сходів піднімаються вгору атакуючі, і води Дунаю з турами запорожців – все об’єднану в єдине композиційне ціле.

Учасник штурму Ізмаїла Ланжерон писав: «Ізмаїл, підпалений артилерією, нагадував справжній вулкан, що викидає дим і полум'я». Це майстерно передали художники, що відобразили себе на полотні в образах двох солдатів суворовської армії. Твір панорамно-діорамного мистецтва був новаторським: розміри замість звичайних шести метрів висоти виросли до восьми, живопис переважає над всякими речовими доповненнями.

У діорамі «Штурм фортеці Ізмаїл» відтворена жива історія. Цей пам'ятник панорамного мистецтва включений до туристичних маршрутів півдня України і в програму міжнародного круїзу по Дунаю «Від Альп до Чорного моря».

Після відвідування діорами першокурсники разом із деканом факультету права і лінгвістики, транспортних технологій і економіки, доктором філософії Людмилою Іванівною Котляр здійснили екскурсію по території колишньої фортеці і помилувались величним Дунаєм і чудовими краєвидами дунайського берегу.

І.П. Чернявський,
проректор з профорієнтаційної роботи і зв’язків із громадськістю

 
>>>