Шановні абітурієнти!
Працює
"гаряча лінія"
приймальної комісії:
(04841) 2-02-80,
096-635-64-63

 

Ізмаїльський інститут водного транспорту у Facebook

Новини

12.07.2017
diplom-fahivtca-putivkaЗдавалося б ще вчора прийшли на консультацію до приймальної комісії інституту схвильовані абітурієнти, -...
30.05.2017
derzhavni-ekzameni-2017У травні в Ізмаїльському інституті водного транспорту розпочалась державна атестація здобувачів вищої...
19.05.2017
znai-nashih2Студентка першого курсу факультету права і лінгвістики Ізмаїльського інституту водного транспорту,...
04.05.2017
triumf-studentskoi-naukovoi-dumkiНаприкінці квітня в Ізмаїльському інституті водного транспорту відбулась студентська науково-практична...
20.04.2017
delovaya-igraПрофессорско-преподавательский состав Измаильского института водного транспорта большое внимание уделяет...

Пошук

 

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

 

Головна Новини Екскурс у минуле Придунав’я

Вересень видався насиченим на події для студентів першого курсу денного відділення інституту – знайомство з новими викладачами, друзями, перші лекції, практичні заняття, а до того ж ціла низка культурно-просвітницьких заходів, які виховують у майбутніх фахівців художньо-естетичний смак, знайомлять із славним минулим і сьогоденням нашого краю.

22 вересня першокурсники разом із деканом факультету права і лінгвістики, транспортних технологій і економіки, доктором філософії Людмилою Іванівною Котляр ознайомились із експозицією Ізмаїльського історико-краєзнавчого музею Придунав’я.

Музей знаходиться у будинку, що раніше належав Ф.П. Тульчіанову - міському голові Ізмаїла (з 1880 - 1892 і з 1900 -1906 рр.), почесному громадянину міста (1912 р). У музеї діють кілька тематичних експозицій, серед яких - «Сміл, Синіл ... Ізмаїл», створена спільно з дирекцією меморіального парку-музею «Фортеця» і архівом міста Ізмаїла. Виставка присвячена виникненню міста-фортеці і перебуванню на території її розташування греків, римлян, турків, татар і християнського населення.

На виставці «Люди, долі, час» вперше представлені справжні документи, фотографії, предмети побуту - свідки подій в Придунав'ї кінця XIX - початку XX століть. Висвітлено долі тих, хто воював на фронтах Першої та Другої світових війн і працював у тилу. Побували студенти і у залі бойової слави, експозиція якого присвячена подвигу українських солдат – наших земляків, які брали участь в Афганській війні та у бойових діях в зоні АТО.

Зацікавила студентів й експозиція виставки «Природи досконалість», у якій представлено понад 100 видів комах і екзотична морська фауна регіону. Першокурсники відвідали квітник сортових і екзотичних рослин, створений на території музею, на якому ведуться спостереження, збір і систематизація лускокрилих комах.

Додамо, що у фондах музею зібрано 31800 експонатів, які відображають різні періоди історії Ізмаїла і регіону, в тому числі:

- археологія - 830,
- історико-побутові -1780,
- документи і друковані видання 4150,
- нумізматика - 2200,
- фотографії - 2250.

Музей Придунав'я має фактичні і статистичні дані з історії поселення на землях Придунав'я українців, їхній побут, становлення духовної культури української нації, а також росіян, бесарабських болгар, гагаузів, греків і представників інших національностей.

І.П. Чернявський,
проректор з профорієнтаційної роботи і зв’язків із громадськістю

 
>>>