Шановні абітурієнти!
Працює
"гаряча лінія"
приймальної комісії:
(04841) 2-02-80,
096-635-64-63

 

Ізмаїльський інститут водного транспорту у Facebook

Новини

12.07.2017
diplom-fahivtca-putivkaЗдавалося б ще вчора прийшли на консультацію до приймальної комісії інституту схвильовані абітурієнти, -...
30.05.2017
derzhavni-ekzameni-2017У травні в Ізмаїльському інституті водного транспорту розпочалась державна атестація здобувачів вищої...
19.05.2017
znai-nashih2Студентка першого курсу факультету права і лінгвістики Ізмаїльського інституту водного транспорту,...
04.05.2017
triumf-studentskoi-naukovoi-dumkiНаприкінці квітня в Ізмаїльському інституті водного транспорту відбулась студентська науково-практична...
20.04.2017
delovaya-igraПрофессорско-преподавательский состав Измаильского института водного транспорта большое внимание уделяет...

Пошук

 

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

 

Головна Новини Вивчаємо народні традиції

Студенти ІІІ курсу денного відділення Ізмаїльського інституту водного транспорту, завітавши 11 березня до міської бібліотеки імені І.П.Котляревського, потрапили на виставку, присвячену першому весняному святу «Масляна». На виставці були представлені різноманітні видання, що висвітлюють історію цього свята та народні традиції, пов’язані із святкуванням.

Масляна символізує прихід весни та пробудження природи. Древні слов’яни відзначали “проводи зими” та початок весни і весняного землеробства. В цей день вшановували Сонце, яке несло тепло і пробуджувало природу, тому й готували жертовний хліб, схожий на це небесне світило – млинець.

Перші згадки про Масляну в календарях наших предків датуються ІV ст. н.е. (до речі календарі із села Ромашки Київської області та із Лепесівки – сучасної Хмельницької області). Свято активно відзначалося не лише в період язичництва, а й після запровадження християнства князем Володимиром у 988 році. Зважаючи на велику популярність масничних обрядів та їх значення для народу, Православна Церква не відштовхнула народні традиції, а раціонально, з розумом використала.

Найвідоміша традиція Масляної - випікання млинців з різними начинками, збереглася донині. За старих часів вважалося, що млинець символізує сонце.

У сім'ях було прийнято готувати млинці самостійно. Господині вставали рано вранці і пекли млинці, рецепти млинців передавалися з покоління в покоління. Після ситного сніданку сім'ї, як правило, вирушали на ярмарок, де їх чекали різні розваги. Як правило, на Масляну стояла ще морозна сніжна зима, тому молодь каталася на санях і санках.

Виставка у міській бібліотеці дала можливість студентам згадати витоки Масляної та ії сутність. Без сумніву, ознайомлення із виставкою було для них дуже корисним і цікавим.

В.Плачинта, О.Ганєва, студенти ІІІ курсу відділення перекладу

 
>>>