Шановні абітурієнти!
Працює
"гаряча лінія"
приймальної комісії:
(04841) 2-02-80,
096-635-64-63

 

Ізмаїльський інститут водного транспорту у Facebook

Новини

12.07.2017
diplom-fahivtca-putivkaЗдавалося б ще вчора прийшли на консультацію до приймальної комісії інституту схвильовані абітурієнти, -...
30.05.2017
derzhavni-ekzameni-2017У травні в Ізмаїльському інституті водного транспорту розпочалась державна атестація здобувачів вищої...
19.05.2017
znai-nashih2Студентка першого курсу факультету права і лінгвістики Ізмаїльського інституту водного транспорту,...
04.05.2017
triumf-studentskoi-naukovoi-dumkiНаприкінці квітня в Ізмаїльському інституті водного транспорту відбулась студентська науково-практична...
20.04.2017
delovaya-igraПрофессорско-преподавательский состав Измаильского института водного транспорта большое внимание уделяет...

Пошук

 

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

 

Головна Новини Свято рідної мови в Ізмаїльському інституті водного транспорту

Міжнародний день рідної мови - день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня – 17 листопада 2000 року в Парижі.

Наше спілкування між собою зрозумілою нам мовою в переважній більшості випадків має для нас величезне значення. Мова та її нарічча стають не просто засобом комунікації, але й відкривають для нас дуже широкі можливості. Людина так звикає до рідної мови, що вона стає невід’ємною частиною її власної особистості. Так створена людина, що рідною зазвичай стає найбільш близька до неї та її душі мова.

Свято з нагоди Міжнародного Дня рідної мови, що відбулось 18 лютого 2016 року в Ізмаїльському інституті водного транспорту, відкрив ректор, кандидат філологічних наук, професор В.В.Левченко. У своєму виступі Василь Васильович зазначив, що мова – це найкращий засіб взаємних зносин окремих осіб між собою, засіб їх духовного об'єднання і взаємного впливу. Без мови нема народності, рідна мова найкраще відбиває в собі думки й почуття окремої людини, суспільності всього народу. В мові, її історії, розвитку й виробленні відбилися перші ознаки проявів самостійного духовного життя в майбутньому окремого народу. Найголовніші індивідуальні ознаки народу – це його мова, література, мистецтво, пісні, усна творчість. В ній відбито його національні звичаї, побут, нахили.

Словом про рідну мову привітала студентів декан факультету транспортних технологій і економіки, права і лінгвістики, доктор філософії в психологічних науках, академік Л.І. Котляр, наголосивши, що мова – це ще й історія народу. Від найдавніших часів наші предки залишили в мові свої глибокі сліди. У мові відбивається і пам'ять народу, бо майбутнє виростає з минулого. Мова – це дзеркало навколишнього світу, яка відображає дійсність і створює свою картину світу, специфічну й унікальну для кожної мови і, відповідно, народу, етнічної групи, мовного колективу, що користується даною мовою як засобом спілкування.

Променистими словами своєї національної мови привітали присутніх й студенти: молдавською мовою - Плачинта Вікторія, студентка ІІІ курсу спеціальності «Переклад»; польською мовою - Шелега Маргарита, студентка ІІ курсу спеціальності «Переклад»; російською мовою - Москаленко Інна, студентка VI курсу спеціальності «Правознавство»; гагаузькою мовою - Богаченко Тетяна, студентка VI курсу спеціальності «Правознавство»; болгарською мовою - Качанова Ольга, студентка VI курсу спеціальності «Правознавство».

Усіх присутніх на святі зачарувала магія національних костюмів, в яких були одягнені студенти.

Святкування Дня рідної мови продовжилося в Ізмаїльській міській бібліотеці № 3, де студентам і викладачам інституту було запропоновано переглянути літературно-художню композицію мовами народів, що мешкають в південному регіоні нашої країни.

Вікторія Плачинта,
студентка ІІІ курсу спеціальності «Переклад»

 
>>>